Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Aktualu tėvams: taps lengviau derinti darbo ir šeimos poreikius


Besilaukiant ar jau auginant vaiką ar kelis, dažnai tampa sudėtinga suderinti įsipareigojimus darbe ir šeimos poreikius. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia Darbo kodekso ir Lygių galimybių įstatymo pakeitimus, kurie užtikrins geresnes galimybes derinti šeiminius ar asmeninius poreikius su darbo įsipareigojimais.
„Tikimės, kad šeimos politikos priemonių visuma palengvins kiekvienos dirbančios ir vaikus auginančios šeimos gyvenimą. Mūsų siūlymai padės išlikti darbo rinkoje ne tik vyrams, bet ir moterims, leis mažus vaikus auginantiems darbuotojams prašyti lankstesnių darbo sąlygų", - sako socialinės apsaugosi ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Pasak ministrės M. Navickienės, siekiant paskatinti dirbančius tėvus ir dirbančius asmenis, kurie prižiūri artimuosius, likti darbo rinkoje, tokiems darbuotojams turi būti suteikta galimybė savo darbo grafikus derinti su asmeniniais poreikiais ir prioritetais, taip pat susitariant dėl ne viso darbo laiko ar nuotolinio darbo. Verta paminėti, kad lanksčių darbo sąlygų galės prašyti darbuotojai, auginantys vaikus iki 8 metų ir prižiūrintieji asmenys.
Visą straipsnį rasite:https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/aktualu-tevams-taps-lengviau-derinti-darbo-ir-seimos-poreikius.

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai