Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Nuotraukos autorius Haroldas Arelis

Tarprubežių bendruomenė įgyvendino LR ŽŪM projektą

Kasmet pavasarį skelbiamas kvietimas teikti paraiškas pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Tarprubežių bendruomenės centras pasinaudojo šia galimybe ir pateikė paraišką pagal trečiąją sritį ,,renginių organizavimas".
Žemės ūkio ministerija bendruomenės pateiktam projektui ,,Kraštiečių šventė" skyrė finansavimą.
Projekto tikslas - suorganizuoti tradicinę kraštiečių šventę Tarprubežiuose. Šventės metu veikė vietinių namudininkų kiemeliai (drožiniai, mezginiai, nėriniai, vėliniai, karpiniai), ,,Sūrio kelio" ir ,,Medaus kelio" edukacija, tautodailės paroda ,,Tautinio rašto motyvai", vaikai žaidė ir pramogavo su renginio animatore.

Birželio mėnesį buvo pasirašyta paramos sutartis, o rugpjūčio 9 d. įvyko tradicinis renginys. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Alksninės Kristaus Atsimainymo bažnyčioje, vėliau kraštiečiai rinkosi Tarprubežių kaime, kur jų laukė svečių sveikinimai ir nuotaikingi muzikantai: liaudies kapela ,,Sodžius", kapela ,,Gegužio žiedai", jaunatviška muzikos grupė ,,Projektas" ir charizmatiška renginio vedėja Marceliutė.
Bendruomenės pirmininkė Alma Kavaliauskaitė džiaugėsi, jog pasitelkiant LR žemės ūkio ministerijos paramą bendruomenėms galima surengti šventes, kurios ne tik buria ir vienija kaimo gyventojus, bet ir išlaiko daugelio metų tradiciją kiekvienų metų antrąjį rugpjūčio sekmadienį susitikti tėviškėje.

Bendruomenei skirta paramos suma - 1500 Eur.
Panaudota visa gauta parama, kuri skirta „Kraštiečių šventei" organizuoti - atlygis renginio atlikėjams, renginiui vykdyti būtinos garso/šviesos ir kitos įrangos nuoma, renginio animatorė.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Tarprubežių bendruomenės centro informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai