Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Dingusių žmonių šeimų paramos centras organizavo mokymus apie dingusių vaikų atvejų vadybą

Kovo 16 d. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre Dingusių žmonių šeimų paramos centras organizavo pirmuosius Lietuvoje mokymus apie dingusių vaikų atvejų vadybą. Mokymuose dalyvavo 17 Vaiko gerovės komisijos (toliau - VGK) narių iš visų Marijampolės apskrities savivaldybių.

Mokymų metu lektorės Simona Bieliūnė ir Odeta Intė VGK nariams pristatė nemokamą Lietuvoje veikiančią karštąją liniją 116 000, skirtą pranešimams dėl dingusių vaikų, bei linijos paslaugas dingusių vaikų artimiesiems ir patiems dingusiems ar apie pabėgimą galvojantiems vaikams. 

VGK nariai mokymų metu diskutavo apie skirtingus vaikų dingimo atvejus. Buvo aptartos ir pagrindinės vaikų dingimo priežastys. Dažniausia vaikų dingimo priežastis - bėgantys vaikai. Praktinės užduoties metu VGK nariai piešė bėgančio vaiko portretą, kuriame nurodė tokiam vaikui būdingas charakterio savybes. Diskusijoje buvo įvardytas stereotipinis požiūris į bėgantį vaiką: sunkus, dėmesio norintis, probleminis ir nutarta, jog neverta vadovautis šiais stereotipais, o vaiko dingimo atveju būtina detaliai analizuoti tikrąsias vaiko bėgimo priežastis: smurtas artimoje aplinkoje, konfliktai su tėvais, globos institucijomis, bendraamžiais, neatsižvelgimas į vaiko poreikius ir kiti vidiniai bei išoriniai pabėgimą sąlygojantys veiksniai.

Mokymų metu dalyviai taip pat nagrinėjo dingusių vaikų atvejus, pristatė jų savivaldybėje veikiančią tarpinstitucinio bendradarbiavimo schemą. 

 

Dingo vaikas? Skambink 116 000. Visoje ES veikiantis NEMOKAMAS pagalbos telefonas, skirtas dingusių vaikų artimiesiems. www.116000.lt

 

Mokymų medžiaga

 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai