Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Patirties sklaida skatina pedagogų bendradarbiavimą


Rugpjūčio 27 d. Kalvarijos gimnazijoje vyko seminaras ,,Socialinės pagalbos mokiniams organizavimas ir koordinavimas Kalvarijos savivaldybės ugdymo įstaigose", kuriame dalyvavo Kalvarijos savivaldybės bei Joniškio rajono ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai. Pranešimus skaitė socialinės pedagogės Renata Vaitulionienė ir Renata Bubinienė bei anglų kalbos mokytoja, klasės vadovė Giedrė Guzavičienė.

Dalyviai aptarė jiems aktualias temas: socialinio pedagogo vaidmuo ir svarba šiandienos mokykloje; iššūkiai ir problemos; socialinių pedagogų situacija Kalvarijos savivaldybės ugdymo įstaigose; praktinė patirtis teikiant pagalbą šeimai, taikant S.M.A.R.T ankstyvosios intervencijos ir prevencijos programą; socialinio pedagogo bendradarbiavimo su klasių vadovais ypatumai ir svarba, siekiant padėti vaikui. Klasių vadovai mokinių problemas pastebi greičiau, bet ne visuomet gali patys padėti mokiniams. Todėl svarbu ne tik žinoti klasės mikroklimatą, bet ir gebėti dirbti komandoje. Buvo kalbama, kaip išsiaiškinti klasės emocinį klimatą, laiku pastebėti kylančius nesutarimus, kurti šiltus tarpusavio santykius. Taip pat aptarta tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba.

Vėliau socialiniai pedagogai apsilankė Kalvarijos krašto muziejuje, Sinagogoje. Miestelio istoriją papasakojo Alvydas Totoris.

Kalvarijos savivaldybės socialinių pedagogų metodinis būrelis bendradarbiauja su Joniškio rajono socialinių pedagogų būreliu nuo 2017 m. 2018 m. balandžio mėnesį Kalvarijos savivaldybės švietimo įstaigų socialinės pedagogės lankėsi Joniškio rajono ugdymo įstaigose, aptarė bendradarbiavimo tęstinumą.

                                                                                                                                                       Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai