Biudžetinė įstaiga, Laisvės g. 2, 69214 Kalvarija, tel. (8 343) 23 894,
faks. (8 343)  60 610, el. p. priimamasis@kalvarija.lt. 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188751268


Prisijungimas gyventojams
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 907232
Šiandien apsilankė: 165
Dabar naršo: 0

 

 
  
  


 
  ........................................................
  
  ........................................................
  
  
 
  
 
 
  
 
  
  


 


 
 
 
  
  

Naujienos
ŠACHTINIŲ ŠULINIŲ VANDENS KOKYBĖ MARIJAMPOLĖS APSKRITYJE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentas primena, kad šulinio vandenį saugu naudoti tik ištyrus ir įsitikinus, kad jis nėra užterštas. Šeimoms, auginančioms kūdikius iki 6 mėnesių amžiaus ir nėščiosioms moterims šie tyrimai atliekami valstybės lėšomis.

Į kraują patekę nitratų dariniai blokuoja deguonies pernešimą į audinius, todėl kūdikį gali ištikti mirtinai pavojingas deguonies bado priepuolis. Nitratai ypač kenksmingi nėščiosioms ir kūdikiams. Būtina žinoti, kad besilaukiant ir jau auginant kūdikį vartoti neištirtą šachtinio šulinio vandenį pavojinga ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Mokslininkai nustatė, kad nėščiosioms, vartojančioms nitratais užterštą vandenį, dėl pastovaus deguonies stygiaus kraujyje gimsta mažesnio svorio ir silpnesni kūdikiai. Dėl kenksmingo nitratų poveikio lėtėja fizinis bei psichinis vystymasis, silpnėja imuninė sistema, vaikai dažniau serga. Nuolat vartojant nitratais užterštą vandenį, kyla grėsmė ir sveikiems suaugusiems žmonėms.

Nitratais ir nitritais užterštas vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ar spalvos. Šie pavojingi sveikatai teršalai nepašalinami vandenį virinant. Priešingai, išgaravus daliai vandens, teršalų  padaugėja.

Ar vanduo neužterštas, galima sužinoti tik atlikus laboratorinius tyrimus. Nėščiosios ir šeimos, auginančios kūdikius iki 6 mėnesių amžiaus ir maistui vartojančios šachtinių šulinių vandenį, turi pranešti apie tai savo šeimos gydytojui, kuris pateiks pranešimą Nacionaliniam  visuomenės sveikatos centrui, organizuosiančiam vandens ištyrimą. Visi kiti šulinių vandens vartotojai vandenį gali išsitirti patys kreipdamiesi tiesiai į vandens tyrimus atliekančią laboratoriją.

Kasmet atliekant šulinių vandens tyrimus, matyti, kad dalis jų yra užteršta nitritais ir nitratais. Marijampolės apskrityje 2016 metais ištirtas 81 šachtinio šulinio vanduo, kurį vartoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus (45 mėginiai Marijampolės savivaldybėje, 16 mėginių Šakių rajono savivaldybėje, 20 mėginių Vilkaviškio rajono savivaldybėje). Iš ištirtų vandens mėginių 19-oje nustatytas padidintas nitratų kiekis, kas sudaro 23,4 procentus, 2-juose mėginiuose nustatytas padidintas nitritų kiekis.

Daugiausiai užterštų nitratais šulinių vandens, kurį vartoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus, rasta Marijampolės savivaldybėje. Čia iš tikrintų 45 šulinių vandens padidintas nitratų kiekis nustatytas 9 šuliniuose, nitritų - 1 šulinyje.

Marijampolės departamentas informavo nėščiąsias ir gydymo įstaigas, kad tirtų šachtinių šulinių vanduo maisto ruošimui netinkamas ir įspėjo vartotojus apie galimą neigiamą poveikį sveikatai.

 

 

Vidaus administravimo skyriaus vedėja,

laikinai vykdanti Marijampolės departamento

direktoriaus funkcijas Ingrida Pucėtienė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

komentarų nėra
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Spausdinti
 
Naujienų prenumerata
Tarybos posėdžių transliacijos internetu
 Posėdžių valdymo sistema (POVAS)
APKLAUSA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
  
 
 

 
 
 
 

 

  
© KALVARIJOS SAVIVALDYBĖ, VISOS TEISĖS SAUGOMOSĮ VIRŠŲ (LEFT ALT+Z ENTER)SPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMART WEB SISTEMA.