Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Vyko Kalvarijos policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas

Vasario 8 d. vyko Kalvarijos policijos komisariato ataskaitinis susirinkimas. Jame dalyvavo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys, Kalvarijos policijos komisariato viršininkas Marius Miesčionaitis, Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius, Kalvarijos savivaldybės seniūnijų seniūnai bei Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai.

Pirmiausiai M. Miesčionaitis įvardijo pagrindines sritis, kurioms 2017 metais buvo skiriamas didžiausias dėmesys, tai yra: reagavimas į A ir B tipo įvykius, bendras nusikalstamų veikų ištyrimo gerinimas, kontrabandinės ir šešėlinės veikos ekonomikoje mažinimas, eismo saugumo, ypač kelyje „Via Baltica", užtikrinimas.

2017 metais Kalvarijos savivaldybėje įvyko: 79 A tipo įvykiai (A kategorijos pranešimas apie įvykį - pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą labai sunkų ar sunkų, apysunkį nusikaltimą, kai nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui gresia pavojus (nustatoma, kai reaguoti reikia labai skubiai), 935 B tipo įvykiai (B kategorijos pranešimas apie įvykį - pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą sunkų, apysunkį ar nesunkų nusikaltimą arba kai nukentėjusiojo gyvybei ar sveikatai gali kilti pavojus, nėra informacijos apie nukentėjusiojo būklę, yra neteisėto turto pasisavinimo ar jo sunaikinimo pavojus, jeigu neturintis įgaliojimų asmuo sulaikė teisės pažeidėją, taip pat pranešimas apie chuliganiškus viešosios tvarkos pažeidimus, viešosios rimties trikdymą, kiti teisės pažeidimai, kai gali kilti pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai (nustatoma, kai reaguoti reikia skubiai) ir 1207  C tipo įvykiai (C kategorijos pranešimas apie įvykį - pranešimas apie rengiamą, daromą ar padarytą apysunkį, nesunkų nusikaltimą, baudžiamąjį nusižengimą ar įvykį ir kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, gyvybei, sveikatai arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus, taip pat kai pranešama apie kitus teisės pažeidimus (nustatoma, kai skubiai reaguoti nereikia arba fiksuojamas informacinis policijos registruojamas įvykis).

Praėjusiais metais buvo užregistruota 221 nusikalstama veika. Palyginti su 2016 ir 2015 metais (2016 m. registruota 279 įvykiai, 2015 m. - 285), savivaldybėje pastebimas nusikalstamų veikų mažėjimas.

M. Miesčionaitis džiaugėsi sumažėjusiu administracinių pažeidimų skaičiumi. „Galbūt keičiasi ir pačių žmonių požiūris į tam tikrus dalykus", - sakė jis. Kitas pozityviai nuteikiantis rodiklis - visuomenės pasitikėjimas policijos pareigūnais, kuris yra 79 proc., kai tuo tarpu šalies vidurkis yra 71 proc.

Galiausiai viršininkas dėkojo pareigūnams: „Žinant, kad tai buvo pakankamai sudėtingi metai, pasikeitė darbo sritys, kurios tiesiogiai darė įtaką darbo rezultatams, manau, kad susitvarkėme puikiai. Už tai esu dėkingas visam kolektyvui."

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Mindaugas Baršys dėkojo Kalvarijos policijos komisariato pareigūnams už puikius 2017 metų rezultatus, ragino ir toliau išlaikyti juos tokius aukštus. Taip pat akcentavo, jog pirmiausia saugumas prasideda nuo kiekvieno iš mūsų.

Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas K. Bagdanavičius dėkojo policijos pareigūnams už puikiai atliekamą pareigą tėvynei ir savivaldybės gyventojams bei bendradarbiavimą siekiant užtikrinti tvarką ir saugumą Kalvarijos krašte.

 

Savivaldybės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai