Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Sveikatą stiprinantis žygis į Kačergų kalną


Kačergų kalnas (aukštis - 225 m) stūkso pačiame Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Čia pat yra apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria nuostabūs Lietuvos ir Lenkijos kraštovaizdžiai. Galima pamatyti 5 parapijų bažnyčių bokštus - Liubavo, Jelenavo, Vižainio, Akmenynų ir Gražikų, bei Šešupę, kertančią demarkacijos liniją. Yra sukurta legenda apie mergelę Kačergą, kuri saugo akmenį, esantį kalvoje. Po juo šaltinis, maitinantis apylinkių upelius. Sovietmečiu ant kalno pastatytas bokštas tarnavo pasienio apžvalgai.

Fizinis aktyvumas laikomas viena iš pagrindinių žmogaus fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų. Balandžio 30 d. tai ir įrodė Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai,  Liubavo kaimo bendruomenė, svečiai iš Kalvarijos savivaldybės bei Kalvarijos policijos pareigūnė Daiva Sinkevičienė. Visi, pasiėmę šiaurietiškas lazdas, pasimokę ėjimo technikos, pradėjome sveikatą stiprinantį žygį į Kačergų kalną. Įveikę 1,5 km kelio ir užlipę ant pačio aukščiausio kalno , sugiedojome Tautišką giesmę. Po to sekė svečių sveikinimo žodis ir žaidimai. Prie mūsų didelio būrio prisijungė Marijampolės šaulių kuopos komanda, su kuria taip pat atlikinėjom įvairias užduotis. Gerai pasportavę ir praleidę laiką, rinkomės į papėdę, valgyti kareiviškos košės. Pasistiprinę, ėmėme lazdas ir žingsniavome atgal, link namų. Emocijų ir įspūdžių buvo tiek daug, kad dar ir šiandien jais dalijamės.

Už sudarytas sąlygas žingsniuoti ir galimybę pasivaišinti dėkojame Liubavo Juozo Montvilos pagrindinei mokyklai ir Marijampoles savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Alma Černulytė

Nuotraukos savivvaldybės

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai