Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Sangrūdos krašto šventė – Šv. Baltramiejaus atlaidai


 Rugpjūčio 25 d. iš pat ryto Sangrūdos gimnazijos stadione vyko jaunimo sportinės varžybos. Krepšinio entuziastai savo taiklumą išbandyti galėjo turnyre 3X3. Turnyro dalyviai pasiskirstė į dvi amžiaus grupes: 1-oji grupė vyrų iki 18 metų, 2-oji nuo 18 metų amžiaus. Taip pat vyko ir baudų metimo varžybos.

 Po pietų Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje klebonas kun. Mindaugas Smetonis aukojo šv. mišias, jų metu skambėjo bažnyčios choro atliekamos giesmės (vad. Angelė Bapkauskienė).

 Į Sangrūdoje surengtą šventę sugužėjo būrys garbingų svečių: Seimo nariai Kęstutis Mažeika ir Robertas Šarknickas, Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis ir mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius.

 K. Mažeika ir R. Šarknickas neslėpė džiaugsmo, kad turi galimybę dalyvauti Sangrūdos krašto šventėje, suspėti į ją buvo viena svarbiausių dienos užduočių. Seimo nariai už aktyvią visuomeninę veiklą ir žmonių skatinimą siekti bendrų tikslų bei svarų indėlį gerinant krašto infrastruktūrą įteikė padėką Sangrūdos bendruomenės pirmininkei Vaidai Skuolienei.

 Į šventę gausiai susirinkusius kraštiečius ir svečius pasveikino ir Kalvarijos savivaldybės atstovai, kurie įteikė padėkas labiausiai prie Sangrūdos kaimo puoselėjimo prisidedantiems seniūnijos gyventojams.

 Gerų žodžių visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo negailėjo ir Sangrūdos seniūnė Ingrida Stankevičienė, o tiems, iš kurių paramos ir pagalbos sulaukia daugiausia, įteikė padėkos raštus. Savo didžiausiems pagalbininkams atsidėkojo ir bendruomenės pirmininkė.

 Šventės metu buvo galima pasidairyti prekybininkų mugėje, vaikus džiugino batutas, ginkluotės ekspoziciją surengė KASP Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, o prie seniūnijos esančioje pievelėje drąsiausieji turėjo progą  išsimaudyti putų jūroje - čia buvo surengtas putų šou.

 Savo pasirodymus dovanojo Būdviečio kapela ,,Svaja", atlikėjas Arvydas Vilčinskas ir grupė ,,Husarai".

 Rugpjūčio 26 d. Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje vyko  Šv. Baltramiejaus atlaidams skirtos šv. mišios ir procesija, mišias aukojo klebonas kun. Mindaugas Smetonis.

 Po atlaidų buvo atidengti ir pašventinti prie Sangrūdos seniūnijos pastatyti stogastulpiai išnykusiems seniūnijos kaimams atminti, grojo Kalvarijos pučiamųjų orkestras.

 
Daugiau šventės akim irkų rasite čia: Sangrūdos krašto šventė - Šv. Baltramiejaus atlaidai

 Savivaldybės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai