Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Lietuvos šimtmečio dainų šventė ,,Vardan tos..."

 Į sostinėje vykusią Lietuvos šimtmečio dainų šventę ,,Vardan tos..." sugužėjo tūkstančiai dalyvių, tarp kurių ir 11 Kalvarijos savivaldybės meno kolektyvų. Viename didžiausių ir įspūdingiausių vidurvasario renginių pasirodė Kalvarijos savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Diemedis", liaudiškos muzikos kapela ,,Giminės", folkloro ansamblis ,,Bruknyčia", choras ,,Sonantem", Kalvarijos gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė, Kalvarijos meno mokyklos kanklių ansamblis, merginų šokių grupė ir pučiamųjų instrumentų orkestras, Kalvarijos savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatras „Titnagas", Kalvarijos savivaldybės kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupės ,,Jurginėlis" ir Kalvarijos meno mokyklos merginų liaudiškų šokių grupės jungtinis kolektyvas bei Kalvarijos savivaldybės Trečiojo amžiaus universiteto vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Aštuonnytis". Liaudies meno mugėje savo darbus pristatė ir jais prekiavo tautodailininkas Antanas Lastauskas.
 Vos prasidėjus dainų šventės maratonui, į Vilnių atvykusius Kalvarijos savivaldybės kolektyvus, aplankė Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis. Meras domėjosi dalyvių savijauta ir nuotaikomis pirmomis dienomis po repeticijų, linkėjo prasmingai ir turiningai praleisti laiką dainų šventėje bei sėkmingų pasirodymų. Kalvarijos savivaldybės meno kolektyvus taip pat aplankė seimo narys Juozas Oleka.
 Paskutiniąją Lietuvos dainų šventės ,,Vardan tos..." dieną vainikavo dalyvių eitynės. Išskirtinio, gatvėse susirinkusių svečių ir vilniečių dėmesio, sulaukė Jusevičių laisvalaikio salės kultūros darbo organizatorės Danutės Giedraitienės papuoštos merginos, kurios vilkėjo iš medžiagos ir popieriaus kurtas sukneles su Lietuvos atributika.
 Eisenoje, kartu su dalyviais, žygiavo ir Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis, administracijos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė, Kalvarijos Kultūros centro direktorė Laima Kupstienė, teatro ,,Titnagas" režisierius Kęstutis Krasnickas ir kiti Kalvarijos savivaldybės kultūros darbuotojai bei meno kolektyvų vadovai.
 Jubiliejinė, dvidešimtoji dainų šventė ,,Vardan tos...", šiais metais buvo skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Šventės pavadinimas - Tautiškos giesmės fragmentas, kuriai skambant ir buvo uždaryta 2018-ųjų Lietuvos dainų šventė.

Savivaldybės  informacija ir nuotraukos
 
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai