Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Lietuvos mokinių dailės olimpiados nugalėtoja – Kalvarijos meno mokyklos mokinė

Balandžio 26-27 dienomis Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko 24-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada. Šių metų tema - „Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai", kuri skirta atkurtos Lietuvos jubiliejui paminėti. Iš viso renginyje dalyvavo 66 mokiniai, savivaldybių etapo pirmųjų vietų laimėtojai.

III olimpiados etape Kalvarijos savivaldybei atstovavo Kalvarijos meno mokyklos mokinė Ieva Radzevičiūtė, kurią ruošė dailės mokytoja metodininkė Ilona Šidlauskienė. Ši mokinė ir tapo Lietuvos mokinių dailės olimpiados nugalėtoja-pelnė aukso medalį bei pirmojo laipsnio diplomą.

Ieva savo darbais pristatė lietuvio identiteto, tapatybės svarbumą tautos gyvenime. Šiai idėjai mokinė suteikė „tapatybės rūbo" pavidalą. „Vilkėti tapatybės rūbą - tai pasirinkimas širdyje rusenti lietuvio būtimi, tausoti ir tapatinti save su tuo, kas tautos branginama, saugoma. Šio drabužio neįmanoma nusipirkti ar nustatyti, tai savivoka ir sąryšis su tuo, kas egzistenciškai svarbiausia." - taip savo mintis dėliojo Ieva. Ją įkvėpė Leonido Donskio mintys ir knygos apie senąsias lietuvių tradicijas.

 


 

 

Švietimo ir ugdymo skyriaus informacija

Raimundo Jomanto nuotrauka

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai