Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Kraštiečių šventė Tarprubežiuose


Rugpjūčio 5 d. Tarprubežių ir aplinkinių kaimų gyventojai susirinko į tradicinę ,,Kraštiečių šventę", kuri prasidėjo Kristaus atsimainymo atlaidais ir procesija Alksninės bažnyčioje.

Šv. Mišias aukojo Alksninės parapijos klebonas Alvydas Dvareckas ir Sangrūdos parapijos klebonas Mindaugas Smetonis. Po šv. Mišių šventės dalyviai buvo pakviesti vykti į Tarprubežių kaimą, kuriame vyko paminklo ,,Ateities kartoms atminti" palaiminimas ir pristatymas.

Paminklas pastatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Atminimo knygoje išspausti 14 kaimų (Alksninė, Durpinė, Ėgliabaliai, Ėgliškiai, Margai, Menkupiai, Naujienėlė I, Navasodai, Norvydai, Pliumbėnai, Tabarai, Tarprubežiai, Ukazupka, Vilkabaliai) pavadinimai, kurie nuo senų laikų sudaro Alksninės parapiją ir bendruomenę.

Į šventę susirinkusius kraštiečus ir svečius sveikino Tarprubežių bendruomenės centro pirmininkė Alma Kavaliauskaitė, kuri linkėjo puoselėti tradiciją dalyvauti atlaiduose, nepamiršti gimtojo krašto ir dėkojo už pagalbą bendruomenės darbuose.

Šventėje dalyvavo ir padėkos raštus bei dovanas asmenims, kurie labiausiai prisideda prie Tarprubežių bendruomenės darbų, įteikė Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis ir mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius.

Šventės dalyviai stebėjo Jungėnų kaimo teatro spektaklį ,,Provincijos aistros", o vakaronėje šoko ir dainavo pagal Dangiro Grigalevičiaus atliekamus kūrinius.

 
                                                                                                                                                            Almos Kavaliauskaitės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai