Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Kalvarijos krašto šventė ,,Šypsausi savo kraštui 2018“


Rugsėjo 8-9 dienomis Kalvarijoje šurmuliavo tradicinė krašto šventė ,,Šypsausi savo kraštui".

Pirmoji šventės diena prasidėjo sportiniais renginiais: ,,Bėgam už Kalvariją iv" ir ,,Už Kalvariją. Gatvės krepšinis 3X3". Bėgimo varžybose dalyvavo 65 dalyviai, jauniausiai bėgikei vos šešeri. Krepšinio aikštelėje savo taiklumą šiais metais išmėgino net 8 krepšininkų komandos.

Vidurdienį Kalvarijos Karališkajame parke buvo surengtas Kalvarijos, Marijampolės ir Seinų miestų turizmo išteklių pristatymas.

Parke įsikūrusiose palapinėse šventės svečiams buvo pristatyti: Marijampolės turizmo informacinis centras, kurį reprezentavo grafienė P. Butlerienė, Jurgio Matulaičio muziejus ir naujasis maršrutas ,,Palaimintojo Jurgio pėdomis", apie kurį pasakojo vienuolė Viktorija Plečkaitytė, taip pat ,,Zuikių muziejus", Marijampolės kraštotyros muziejus, ,,Europe Direct  Marijampolė". Savo gaminius demonstravo keramikė Violeta Bakšenskienė, liaudies amatininkas Robertas Lukoševičius, medžio drožėjas iš Kalvarijos Arvydas Matulevičius ir dailininkas Vytautas Kalinauskas. Paragauti savo gaminių kvietė sūrių gamintoja iš Suchovolės Oksana Tomaszewska.

Scenoje pasirodė Trečiojo amžiaus universiteto moterų vokalinis ansamblis ,,Jaunystės aidas", Seinų miesto kapela ,,Warm" ir Kalvarijos savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Giminės".

Šešioliktą valandą nuo arklių pašto stoties pastatų komplekso į Karališkąjį parką žygiavo šventinė eisena. Jos gretose -  Kalvarijos savivaldybės meras, jo pavaduotojas, tarybos nariai, administracijos darbuotojai, seniūnijų atstovai, į šventę atvykusios delegacijos iš Lenkijos, garbės piliečiai, medikai, įstaigų ir įmonių vadovai. Gausaus būrio priešakyje - Kalvarijos meno mokyklos pučiamųjų orkestras bei šokėjos.

Į šventę susirinkusius gyventojus ir svečius pasveikino savivaldybės meras Vincas Plikaitis, kuris pasidžiaugė nuveiktais gerais darbais Kalvarijos miestui, vykdomais ir jau įvykdytais projektais.

Sveikinimo žodžius scenoje tarė ir atvykę svečiai: Punsko viršaitis Vytautas Liškauskas, Seinų miesto burmistras Arkadijus Adamas Novalskis, Suchovolės burmistras Michal'as Gregorz'as Matyskiel'is, Barcianų tarybos pirmininkė Malgožata Dias, Augustavo burmistro pavaduotojas Andrėj'us Hmilevski's, Šakių miesto meras Edgaras Pilypaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo vadovas Evaldas Ulevičius, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Oleka, Virginija Vingrienė ir Vytautas Kamblevičius.

Dovanų čekiais ir medaliais krašto šventės metu apdovanoti Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos..." dalyvavusių kolektyvų vadovai. Garbės piliečiams Aldonai Kraukšlienei ir Bronislovui Jungaičiui iškilmingai įteiktos garbės piliečio regalijos.

Krašto šventės metu veikė seniūnijų kiemeliai, kuriuose buvo galima ir pasivaišinti, ir smagiai pasišnekučiuoti.

Po iškilmingų kalbų ir sveikinimų šventė tęsėsi su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu ,,Lietuva", vaikų popgrupe ,,Viesulas", savo pasirodymais taip pat džiugino grupės ,,Kitava", ,,Ego" ir ,,120". Naktinį dangų nušvietė šventinis fejerverkas.

Sekmadienį Kalvarijos krašto šventę vainikavo tradiciniai Švč. Mergelės Marijos Vardo atlaidai ir procesija. Po šv. Mišių Kalvarijos parapijos klebonas susirinkusiuosius pakvietė prie kūrybinių dirbtuvių metu ,,gimusių" naujai pastatytų trijų stogastulpių: ,,Marija sopulingoji" (autorius - Raimundas Blažaitis), ,,Šv. Juozapas" (autorius - Juozas Videika) ir ,,Archangelas Mykolas" (autorius - Antanas Lastauskas). Klebonas pasidžiaugė gražėjančia bažnyčios aplinka, o šventinant stogastulpius prasitarė, kad šių meno dirbinių laikui bėgant tik daugės.

Sekmadienį  prie bažnyčios šurmuliavo ir prekybininkų mugė, kurioje buvo galima įsigyti ir saldumynų, ir rankų darbo papuošalų.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

 Savivaldybės  informacija 

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai