Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Kalvarijos gimnazijos mokinė Aivara Šitkauskaitė – respublikinio konkurso nugalėtoja

2018 metų balandžio 27 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune vyko 23-iojo nacionalinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalas. Kovoti dėl geriausio žinovo vardo susirinko trisdešimt 10-12 klasių mokinių ir jų mokytojų iš Palangos, Lazdijų, Utenos, Jonavos, Šalčininkų, Joniškio, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Kalvarijos, Tauragės, Vievio, Šilalės, Klaipėdos, Alytaus ir kt. gimnazijų. Kalvarijos gimnazijai atstovavo IIc klasės mokinė Aivara Šitkauskaitė.

Finalas Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko dviem etapais. Visi dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į grupes. Jų nugalėtojai pateko į finalinį šešetuką. Kalvarijos gimnazijos atstovė didele persvara nugalėjo savo grupės narius. Jos atsakymus ir papildymus komisija įvertino 120 balų, o antrąją vietą užėmusio dalyvio - 50 balų. Finale istorijos mokytojo metodininko Algimanto Babecko mokinė sužibėjo savo istorinėmis žiniomis ir, surinkusi 108 balus, užtikrintai laimėjo I vietą. Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti piniginiais prizais, atminimo dovanomis.

„Džiaugiuosi Aivaros pasiekimu. Dėl Aivaros dalyvavimo 2016 metų konkurse man teko gerokai pakovoti. Ji užėmė 8-ą vietą ir pateko į finalinį trisdešimtuką, bet komisijai užkliuvo jos amžius, ji buvo jauniausia, dar tik aštuntokė. Vis tik Aivara finalinėse kovose dalyvavo!" - pasakojo A. Babeckas.

„Visiems dalykams skiriu vienodai dėmesio. Šiais mokslo metais dalyvavau biologijos, chemijos, technologijų, lietuvių, rusų Kalvarijos savivaldybės olimpiadose ir visose nugalėjau arba užėmiau prizines vietas",- sakė Aivara, kurios visų dėstomų dalykų įvertinimai patys aukščiausi. Įvertinusi visus Aivaros pasiekimus, gimnazijos bendruomenė 2016-2017 mokslo metais išrinko ją geriausia mokyklos mokine.

,,Šią pergalę lėmė ketverių metų įdirbis, istorijos mokytojo kiekvieną rudenį rengiama tradicinė Sūduvos ir Dzūkijos gimnazistams viktorina ,,Pažink Lietuvos kariuomenę", skaitytos knygos ir mokytojo bei brolio, kuris yra dalyvavęs šiame konkurse, patarimai", - sakė respublikinio konkurso nugalėtoja Aivara Šitkauskaitė.

 

Savivaldybės informacija

Vyr. eil. Mantauto Patašiaus nuotrauka

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai