Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
JAV kariai informavo apie būsimą 1000 vnt. karinės technikos judėjimą

Balandžio 4 d. Kalvarijos savivaldybės administracijoje lankėsi JAV armijos Civilinių reikalų komandos nariai - komandoras kapitonas Timothy Hiltibran, komandoro pavaduotoja seržantė Maria Reed. Kartu su jais administracijoje lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kalvarijos užkardos vadas Darius Mekšraitis, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės (KASP 1 R) laikinai vykdantis S5 (civilių ir karių bendradarbiavimo) skyriaus viršininko funkcijas kapitonas Nerijus Stoškus ir jo kolega leitenantas Karolis Rinkevičius, Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Ilona Aleksienė, Kalvarijos ligoninės vyr. gydytojas Mantas Čėsna, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Darius Jurkonis.

Svečius priėmė savivaldybės vadovai - meras Vincas Plikaitis, jo pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius, administracijos direktorė Jurgita Čerkauskienė, jos pavaduotojas Karolis Babeckas, administracijos vyr. specialistė Dainutė Sinkevičienė.

Susitikimo tikslas - informavimas apie būsimą JAV karinės technikos judėjimą, pasiruošimas tam ir gyventojų informavimo užtikrinimas. Š. m. birželio mėn. iš Lenkijos į Lietuvą judės apie 1000 JAV karinės technikos vienetų. Tai didžiausias kada nors Lietuvoje vykęs JAV karinės technikos judėjimas. Jų tikslas - pasiekti Kazlų Rūdos poligoną iš kurio judės tolimesnėmis kryptimis. „ Mes, kaip priimančioji šalis, NATO partnerė, turime užtikrinti saugų ir sklandų judėjimą sausuma, užtikrinti „Suvalkų koridoriaus" (susisiekimo keliai Lietuva-Lenkija) kelių praeinamumą, pravažumą. Svarbiausia informuoti žmones ir pasistengti sudaryti jiems kuo mažiau nepatogumų" - sakė KASP 1R atstovas kpt. N. Stoškus.

Planuojama, kad magistralinis kelias A5 bus vienas pagrindinių, kuriuo judės karinė technika. Yra svarstoma galimybė, jog dalis sunkiosios technikos judės ir per Lazdijus, tačiau ši informacija dar nėra patvirtinta. Planuojama, jog didžiausias karinės technikos judėjimas vyks birželio 6-8 dienomis, taip pat birželio 16-18 dienomis, kuomet karinė technika tuo pačiu keliu grįš atgal į Lenkiją.

Kapitonas T. Hiltibran taip pat pasakojo, kad viešnagės Lietuvoje metu jie stengiasi išsiaiškinti kaip miestai ir miesteliai yra pasiruošę veikti jeigu kiltų krizinė situacija ar vyktų kariniai veiksmai. Renkama informacija yra svarbi, norint vieningai veikti kartu ir spręsti iškilusias problemas. Anot kapitono, pažindindamiesi su NATO sąjungininkais ne tik Lietuvos karių, bet ir savivaldybių, sukarintų ar civilinių Lietuvos institucijų rate, užmezgame kontaktus, ryšius, aiškinamės vieni kitų stipriąsias ir silpnąsias puses tam, kad kuo geriau pasiruoštume galimiems netikėtumams ir palengvintume Lietuvos piliečių būtį.

 

Savivaldybės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai