Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Istorinis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis Kalvarijoje

2018-ieji - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai, kuomet visus metus vyksta įvairaus pobūdžio renginiai ir iniciatyvos. Kalvarijos savivaldybėje Vasario 16-oji buvo pradėta minėti taip pat anksčiau.

Vasario 15-ąją Kalvarijos savivaldybės administracijoje lankėsi Kalvarijos gimnazijos mokiniai. Dalindami šventinius atributus ir eiliuotais žodžiais sveikindami administracijos darbuotojus, vaikai aplankė kiekvieną kabinetą.

Vasario 16-osios rytą Kalvarijos vaikų ir  jaunimo klubas „Arka" organizavo pėsčiųjų žygį į Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Petro Klimo tėviškę, kur buvo iškelta Lietuvos valstybės vėliava.

Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis, mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius ir tarybos nariai prisidėjo prie visuomeninės akcijos „Uždek žvakutę ant savanorio kapo" ir aplankė Lietuvos partizanų atminimui skirtą paminklą. Prieš uždegant žvakeles, čia taip pat buvo iškelta Lietuvos valstybės vėliava.

12.30 val. visoje Lietuvoje skambėjo šimto bažnyčių varpai, tarp jų ir Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios. Skambant bažnyčios varpams, su varpeliais rankose į šventinę eiseną rikiavosi susirinkusieji. Eisenos dalyviams atėjus prie Nepriklausomybės paminklo, skambant Lietuvos Respublikos himnui buvo iškelta valstybinė vėliava. Istorinę dieną prie Nepriklausomybės paminklo įsiamžinti buvo kviečiami Vasario 16-osios gatvės gyventojai bei vasario 16-ąją gimusieji.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti vyko šventinis koncertas „Lietuva - prasmė tikroji". Koncerto metu sveikinimo žodį tarė meras Vincas Plikaitis. Po jo kalbos buvo įteiktos mero padėkos nusipelniusiems asmenims. Likusį renginio laiką gausus Kalvarijos meno mėgėjų kolektyvų būrys dovanojo įsimintinas akimirkas, kupinas susitelkimo, bet tuo pačiu ir džiaugsmo. Skambant finalinei renginio dainai, Kalvarijos parapijos salėje vos tilpę žmonės mojavo trispalvėmis vėliavėlėmis ir dar akimirką džiaugėsi renginio šiluma bei pozityvia ir patriotiška nuotaika.

 

Savivaldybės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai