Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

ĮRENGTAS PĖSČIŲJŲ IR DVIRAČIŲ TAKAS DARIAUS IR GIRĖNO GATVĖJE


UAB ,,Mevilsta" baigė įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką Dariaus ir Girėno gatvėje. Tako įrengimas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Kalvarijos savivaldybės administracijos lėšų įgyvendinant projektą „Pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimas Dariaus ir Girėno g. Kalvarijos mieste". Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas" 04.5.1-TID-R-516 priemonę „Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra".

Projekto tikslas - užtikrinti saugų pėsčiųjų ir dviratininkų eismą išplečiant pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, siekiant padidinti gyventojų mobilumą ir prisidedant prie aplinkos taršos mažinimo.

Projekto uždavinys - plėtoti pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą. Pėsčiųjų ir dviračių takas įrengtas Dariaus ir Girėno gatvės atkarpoje nuo tilto per Šešupę iki Alytaus g., sujungiant buvusio karinio miestelio kvartalą su miestu, išplečiant pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą.

Bendra projekto vertė - 51 950,76 Eur, iš kurių 32 646,21 Eur - Europos Sąjungos fondų lėšos, 19 607,55 Eur - Kalvarijos savivaldybės biudžeto lėšos.

Pagrindinė problema, kuriai spręsti inicijuotas šis projektas - pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, skirtos gyventojų mobilumui didinti tarp miesto centro ir gyvenamųjų kvartalų, trūkumas. Įgyvendinus projektą bus įrengta 211 m pėsčiųjų ir dviračių tako, sudarytos sąlygos dažniau naudotis dviračių transportu, keliauti pėsčiomis; sumažės autoavarijų bei sužeidimų tikimybė.

 

Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus informacija
Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai