Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis

Forumas ,,Sūduvos kryptis – M4.0“


Lapkričio 15 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas ir žurnalo ,,IQ" redakcija organizavo ,,Verslo dienai" skirtą forumą ,,Sūduvos krytis - M4.0" ir verslo apdovanojimus ,,Metų žvilgsnis 2018".

Viešbutyje ,,Mercure Marijampolė" vykusio renginio dalyvius pasveikino Marijampolės merė Irena Lunskienė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Lietuvos ir jos regionų ekonomikos tendencijas pristatė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ES biudžetą 2021-2027 m. apžvelgė, apie ,,Brexito" įtaką bei ES finansinę paramą kalbėjo Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega, Sukurtą Marijampolės regiono specializaciją M4.0 konferencijos metu pristatė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorius Evaldas Ulevičius. Lietuvos LEZ asociacijos prezidentas Simonas Petrulis kalbėjo apie Lietuvos laisvųjų ekonominių zonų kadrilį Šiaurės Europoje. Nemažai dėmesio forumo metu buvo skirta verslo sričiai. Apie investicijų sėkmę regionuose ir kaip surasti tinkamiausią, motyvuotą darbuotoją pasakojo ,,Alliance for Recruitment" darbo rinkos ekspertas Kęstutis Jasiulevičius, o kaip plėtoti metalo apdirbimo pramonės verslą Marijampolės regione demografinės krizės metu, patirtimi dalijosi Darius Masionis, ,,CIE LT Forge" generalinis direktorius.

Forumas tęsėsi diskusija ,,Verslas ir švietimas: kaip sudaryti tandemą?", joje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, UAB ,,Mantinga" generalinis direktorius Kęstutis Svitojus, UAB ,,Marijampolės pieno konservai" l. e. generalinio direktoriaus pareigas Rimas Varkulevičius, UAB koncerno ,,ALGA" valdybos narys Kostas Jankauskas,, Marijampolės profesinio rengimo centro pavaduotojas infrastruktūrai Romualdas Vadluga, Marijampolės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto dekanas Vladas Beržanskis. Diskusiją vedė žurnalo IQ vyr. redaktorius Ovidijus Lukošius.

Renginį vainikavo verslo apdovanojimai ,,Metų žvilgsnis 2018". Už išsaugotą pramonės šaką regione apdovanota AB ,,Vernitas", už sėkmingą pramogų verslo nišos išnaudojimą apdovanota UAB ,,Marijampolės centro projektai", už indėlį į kultūros puoselėjimą regione - UAB ,,Piko valanda", už naujovių diegimą, kuriant darbo vietas ir stiprinant regioną - UAB ,,Mantinga".

Forume ,,Sūduvos kryptis - M4.0" apie Marijampolės regiono situaciją ir jos vystymosi perspektyvas dalyvavo ir Kalvarijos savivaldybės atstovai.

 

 
 
 
 Savivaldybės informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai