Kalvarijos savivaldybė

Spausdinti
Autorius Haroldas Arelis
Asmeniniai lyderystės iššūkiai

Kovo 28 d. Kalvarijos gimnazijoje vyko projekto „Lyderių laikas 3" mokyklų lyderystės iniciatyvų renginys „Asmeniniai lyderystės iššūkiai". Jo tikslas - skatinti mokytojų, mokinių ir jų tėvų iniciatyvas formuojant lyderystės kultūrą ugdymo įstaigose, stiprinti bendradarbiavimą siekiant kiekvieno vaiko ugdymo (si) sėkmės bei vykdyti projekto sklaidą.   Renginys prasidėjo Kalvarijos gimnazistų muzikine, literatūrine kompozicija  „Literatūros ir istorijos pristatymas širdimi". Mokinių lūpomis nuo scenos prabilo žydų tautybės žmonės, kažkada gyvenę ir dirbę Kalvarijoje, o šiandien į mus žvelgiantys pro tuščius Sinagogos langus... Saugokime atmintį - skambėjo kompozicijos leitmotyvas.

Kalvarijos gimnazijos mokinės Mėta Sinkevičiūtė ir Teresė Pučinskaitė, kalbėdamos apie mokinių įtraukimą įgyvendinant kūrybinius sumanymus, akcentavo, kad mokiniams svarbu turiningos, įsimenančios ir malonios patirtys gimnazijoje, tai yra filmų vakarai, projekto „Auginkime vieni kitus" veiklos, kūrybinių darbų parodos ,,Aš ir mano pasaulis", Tolerancijos ugdymo centro renginiai, Kaziuko mugės ar Užgavėnių tradicijų puoselėjimas, įvairios socialinės akcijos. Gimnazistės pasidžiaugė tarptautiniu bendradarbiavimu, Nordplius junior projekto „Augame demokratiški" veiklomis, Japonijos ambasados edukaciniais užsiėmimais gimnazijoje.

Patirtimi apie mokinių socialinį emocinį ugdymą netradicinėje mokyklos veikloje dalinosi Kalvarijos sav. Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė Renata Bubinienė, devintos klasės mokinė Samanta Miknaitytė ir jos mama Vaida. Jos teigė, kad didelę įtaką mokinių pasiekimams daro daug socialinių emocinių veiksnių: mokinių savimonė, socialinis sąmoningumas, atsakingas sprendimų priėmimas, savitvarda. Tai ugdoma socialinių įgūdžių būrelyje ir organizuojant įvairius renginius, kurių metu ypač išryškėja kiekvieno mokinio individualumas, išskirtinumas ir unikalumas.

Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos tėvų aktyvo narė Jurgita Bieliauskienė dalinosi tėvų bendradarbiavimo su mokykla patirtimi siekiant individualios vaiko pažangos. Ji pabrėžė, kad šeimai aktyviai dalyvaujant ugdyme gerėja mokinių akademiniai pasiekimai, keičiasi vaiko požiūris į mokyklą ir ugdymą (si).

Kalvarijos sav. Nemunaičių pagrindinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Laima Banienė akcentavo santykių šeimoje svarbą puoselėjant vaiko pozityvias vertybes.

Kalvarijos vaikų lopšelio - darželio „Žilvitis" tėvų atstovė Jurgita Sinkevičiūtė, kalbėdama apie gyvenimą kartu su ypatingu vaiku, pabrėžė, kad šeimos narių bendras darbas su pedagogais, bendras tikslas daro stebuklus.

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas pristatė savo asmeninę patirtį ir įžvalgas, kaip siekti tikslo gyvenime. Jis patarė savo ateities beieškantiems jauniems žmonėms užsiauginti vidinį stuburą, siekti ambicingų tikslų, nebijoti klysti, branginti žmones, įprasminti savo veiklą bendruomenėje, nesustoti ieškoti, puoselėti savyje žingeidumą, surasti, kas tau įdomu, ir auginti tai savyje. Lektorius atkreipė dėmesį, kad gyvenime labai svarbu žinoti, ko tau reikia, ir to nuosekliai sieki. Tik žingeidus žmogus yra įdomus žmogus,  taip jis auga, stiprėja, tobulėja.

LL3 lyderystės renginys Kalvarijoje baigėsi dr. A. Lašo diskusija su mokiniais, mokytojais bei tėvais. 

 

 

                                                                                    Projekto „Lyderių laikas 3" Kalvarijos savivaldybės

kūrybinės komandos informacija ir nuotraukos

 

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai